Slide background
Uluslararası Öğrenci Ofisi

StudyInTurkey

Slide background
Uluslararası Öğrenci Ofisi

Meü

Slide background
Uluslararası Öğrenci Ofisi

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ OFİSİ

Slide background
Uluslararası Öğrenci Ofisi

StudyInTukey

Slide background
Uluslararası Öğrenci Ofisi

Uluslararsı Öğrenciler

Slide background
Uluslararası Öğrenci Ofisi

Meü

Başvuru İşlemleri

Ön Kayıt


Sınava Türkiye Cumhuriyeti şehirlerinden birinde (Yurtiçi) katılmak isteyen aday öğrenci 15 Şubat–14 Nisan 2017 tarihleri arasında http://oibs.mersin.edu.tr adresinden sınav başvurusunu yapmalıdır.


Sınava Türkiye Cumhuriyeti dışındaki ülkelerin birinde (Yurtdışı) girmek isteyen aday öğrenci 15 Şubat–28 Nisan 2017 tarihleri arasında http://oibs.mersin.edu.tr adresinden sınav başvurusunu yapmalıdır.


http://oibs.mersin.edu.tr adresine giriş yaptıktan sonra Kaydol düğmesine basın. Ekrana gelen Aday Öğrenci Kayıt paneline pasaportunuzdaki (veya pasaport sahibi olmayan Suriye uyruklular için misafir tanıtım kartını) kimlik bilgilerinizi kısaltma yapmadan, değiştirmeden, eksiksiz ve doğru olarak doldurun. Girilecek bilgilerdeki yanlışlıklardan doğacak sonuçların bütün sorumluluğu aday öğrenciye  aittir. Sınav girişinde kimlik kontrolü pasaportunuzdan yapılacaktır.


Bilgilerinizin doğruluğunu kontrol edip Kaydet düğmesine basın. Ön Kayıt işleminiz tamamlanınca ekranda beliren Kullanıcı Adınız ve sisteme giriş Şifrenizi not edin. Bu şifre ayrıca belirttiğiniz e-posta adresinize gönderilir.


Bildirilen e-posta, aday öğrencinin kendisine ait olmalı ve her aday öğrenci yalnız bir e-posta kullanmalıdır. Bu e-posta ile başka aday öğrenciler adına yazışma yapılmamalıdır.


Kullanıcı Adınız sadece bir kez edinilebilir. Kullanıcı Adınız, hem bu sınavda hem de adayın Mersin Üniversitesi ile elektronik ortamda yapacağı bütün işlemlerde gerekli olacağından özenle saklanmalıdır.


Kullanıcı Adı verildikten sonra, Mersin Üniversitesi ile yapılacak her türlü yazışmada “Kullanıcı Adınız”'ın belirtilmesi zorunludur. Kullanıcı Adı belirtilmeyen dilekçeler işleme konulmaz.


Sınav Başvurusu


Ön Kaydınız tamamlandıktan sonra Kullanıcı Adınız ve Şifreniz ile http://oibs.mersin.edu.tr adresinden sisteme giriş yapın.


Başvuru ve Tercihler butonuna basarak Başvuru Formunu açın.


Başvuru Formundaki bilgilendirmeyi okuduktan sonra MEÜYÖS-2017'ya hangi Ülke ve Şehirde girmek istediğinizi belirtir seçiminizi yapın. 


Başvuru Şartlarını Kabul Ediyorum kutucuğunu işaretleyin.


Belge Ekle tuşuna bastıktan sonra açılan listeden Vesikalık Fotoğraf ifadesini seçerek açılan yükleme penceresi yardımıyla elektronik ortama aktarılmış olan fotoğrafınızı yükleyin.


Bu fotoğraf, Sınava Giriş Belgesi ve Sınav Sonuç Belgesi üzerinde yer alacağından, adayın kolaylıkla tanınmasını sağlayacak şekilde ön cepheden ve son altı ay içinde çekilmiş olmalıdır.


Sınav günü bu fotoğraftaki tanınmada önemli rol oynayabilecek görünüm özelliklerinde bir değişiklik bulunmamalıdır. Salon Başkanının fotoğraftan aday öğrencinin kimliğini belirlemede güçlük çektiği takdirde, aday öğrenciyi sınava almayacağı göz önünde tutulmalıdır.


Belirtilen işlemleri yaptıktan sonra Başvuru Formundaki Kaydet tuşuna basarak başvurunuzu tamamlayın.


Sınava girebilmek için sınav ücretini ödemeyi unutmayınız.


Sınav Başvuru Ekran Kılavuzu için lütfen tıklayınız.