Slide background
Uluslararası Öğrenci Ofisi

StudyInTurkey

Slide background
Uluslararası Öğrenci Ofisi

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ OFİSİ

Slide background
Uluslararası Öğrenci Ofisi

Study InTurkey

Slide background
Uluslararası Öğrenci Ofisi

Uluslararası Öğrenciler

MEU

1992 Yılında faaliyete geçen Mersin Üniversitesi, önlisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeylerine öğrenci yetiştiren çağdaş bir eğitim ve araştırma kurumudur.


Tanıtım Filmi


Her Alanda Kalite


Eğitim Öğretim, araştırma ve uygulada toplam kaliteyi hedefleyen Mersin Üniversitesi, hem akademik hem idari birimlerinde TS EN ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi ve EFQM Recognised for Excelence 4 Star Belgesi alarak Türkiye'de bu belgelere sahip öncü üniversitelerden biri olmuştur.


Özgün Mekanlar


Çiftlikköy, Yenişehir ve Tece'de bulunan yerleşkeler özgün mimari tasarımı ve çağdaş düzenlemeleriyle dikkat çeker. Öğrencilerimiz hem eğitim – öğretim hem sosyal ortamlarda bu ayrıcalığı yaşarlar.


360o SANAL TURSeçkin Akademik Kadro

Doğa, Sağlık, Eğitim, İnsan Bilimleri, Güzel Sanatlar, Spor ve Müziğin çeşitli branşlarında eğitim sunan Mersin Üniversitesi, seçkin bir eğitim kadrosuna sahiptir.Öğrenci Odaklı


Değişik ülke/illerden ve değişik sosyal yapılardan Mersin Üniversitesi'ne gelen onbinlerce öğrenci

üniversitemizin önemli paydaşlarındandır. Onların istek ve beklentilerine yönelik geliştirilen uygulamalardan ilk akla geleler: Üniversite Yaşamına Giriş Dersi, Ortak Seçmeli Dersler, Pisikolojik Rehberlik ve Danışma Merkezi, Akran Rehberliği uygulamalarıdır.

Öğrenci Değişim Programlarıyla başta Avrupa üniversiteleri olmak üzere yurtdışında da eğitim alma fırsatları öğrencilerimizin ayrıcalıkları arasındadır.